Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 1. dubna 2023 Hugo

Hýbe vám žlučí, když čtete o více než jen dvou pohlavích nebo rodech? A proč vlastně?

16. 08. 2020 11:35:43
Intergender, preferující mužský rod ... gender fluid, preferující mužský rod. Netuším, co to znamená, ale zkuste to někde o sobě napsat a sesype se na vás hromada odsuzujících komentářů.
Intergender, preferující mužský rod ... gender fluid, preferující mužský rod. Netuším, co to znamená, ale zkuste to někde napsat a sesype se na vás hromada odsuzujících komentářů od lidí, co ani netuší o co jde, ale budou vám psát o zániku lidstva, demenci, psychických poruchách atd.atd. A když se podíváte na jejich profily, zjistíte, že oni jsou taky fyzicky jen muž nebo žena, ale krom toho se budou považovat taky třeba za katolíka, nebo libertariána, nebo motorkáře nebo socialistu nebo za kohokoliv nebo cokoliv, podle toho co se jim zrovna honí myslí a podle toho budou přetvářet svůj náhled na svět.

Vytváříme si škatulky, do kterých se chceme zařadit. Mnozí se v průběhu svého života ztotožní postupně třeba i se stovkami škatulek, aby během krátkého období ty škatulky střídavě zbožšťovali a pak zase zatracovali.

Postupem času se vytvářejí neustále nové a nové kategorie škatulek. Kdysi dávno to byly třeba jen škatulky vyznávající různá božstva. Pak si možná lidé vytvořili škatulky pojídačů pečeného nebo syrového mamutího masa. Čas běžel a škatulek přibývalo. A bylo jich tím víc, čím míň lidé museli řešit svou bezpečnost a holé přežití. A s nimi se neustále rozšiřovalo rozdělování společností, jejich nevraživost a nenávist a to mělo za následek ztrátu bezpečí a lidé zas ve válkách mezi rozškatulkovanými sektami bojovali o holé přežití. Samotné škatulky by nebyl žádnej problém. Jenže lidi mají tu nepěknou vlastnost, že když začnou něčemu věřit, chtějí svou víru vnutit taky všem ostatním. Dřív to dělali především hrubou silou, dnes jsme civilizovanější a tak si vytváříme pravidla a zákony, které nám říkají čemu máme věřit, co je správné a normální a vůbec nepřemýšlíme nad tím, že je to správné a normální jen pro některé. A pak se nám zdá divné, když se časem objeví někdo, kdo nám říká že správné a normální je něco jiného, než na co jsme byli zvyklí. A nemůžeme rozdejchat, že nám chce někdo do zákonů prosadit tu zákaz kouření, tu nějakej správnej tvar banánů, tu manželská práva pro všechny, tu 52 různých pohlaví, tu veganskou stravu atd. atd.
Dnes jsme schopni pochopit, že není možno prosazovat do zákonů to či ono náboženství. Já věřím, že jednou pochopíme i to, že nelze do zákonů prosazovat vůbec žádné škatulkování a budeme žít ve svobodné společnosti, kde budou vedle sebe schopni žít lidé všelijakých názorů a budou si schopni svou odlišnost navzájem tolerovat.
Pokud se ovšem kvůli škatulkám dřív nevyhladíme.
Autor: Václav Chuchma | neděle 16.8.2020 11:35 | karma článku: 16.47 | přečteno: 1234x

Další články blogera

Další články z rubriky Společnost

Lumír Vitha

Opožděná odpověď paní Lhotské aneb Kudy, EU?

Dnes ráno jsem narazil na článek paní Lhotské, ve kterém představuje svou vizi budoucnosti EU jako společenství národních států propojených ekonomickou spoluprací na společných pravidlech, ale politicky zcela autonomních.

31.3.2023 v 19:12 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 185 | Diskuse

Karel Trčálek

Svobodu pro zlatého olympionika Davida Svobodu!

Tak jako byla komunistickému režimu nepohodlná Věra Čáslavská, tak je nynějšímu totalitnímu režimu nepohodlný zlatý olympionik D. Svoboda a to jen proto, že nahlas řekl, že Rusové nepatří do černých pytlů, ale na olympiádu!

31.3.2023 v 17:20 | Karma článku: 15.22 | Přečteno: 200 | Diskuse

Jitka Vidláková

Týrání zvířat a nelidskost úřadů.

Tento smutný příběh je důkazem toho, že v České republice nemají hospodářská zvířata patřičnou ochranu a pokud se dostanou do rukou špatného a nebo nemocného člověka, tak mají smůlu.

31.3.2023 v 15:18 | Karma článku: 13.00 | Přečteno: 174 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak mě zase rozhodil posun času

Dvakrát ročně nastává střídání letního a zimního času. Pokaždé mě to z normálního života vykolejí na týden až měsíc. Únava, poruchy spánku, nesoustředěnost, roztěkanost... zkrátka nefunguji. Naděje na zrušení zákona je v nedohlednu.

31.3.2023 v 14:26 | Karma článku: 16.14 | Přečteno: 393 | Diskuse

Vavřinec Karst

Souhlasím s účasti Rusů na OH

Ale za určitých podmínek. Jde o komunikaci. Cokoliv se řekne, platí za určitých podmínek. Někdy není nutné něco dodávat, Na příklad, že jedna a jedna jsou dvě. Pojem ruský sportovec totiž není jednoznačně formulován

31.3.2023 v 14:14 | Karma článku: 10.69 | Přečteno: 328 | Diskuse
Počet článků 53 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1300

Relativně svobodný člověk.

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...